سونی: باید یک کنسول نسل بعد داشته باشیم

سونی: باید یک کنسول نسل بعد داشته باشیم

«کنیچیرو یوشیدا» (Kenichiro Yoshida)، مدیر عامل شرکت سونی، به تازگی درباره‌ی نسل بعدی کنسول پلی‌استیشن صحبت‌هایی کرده است. مدیر عامل سونی بدون این که مشخصا به پلی‌استیشن ۵ اشاره کند، گفته است که نیاز به یک کنسول نسل بعدی وجود دارد.

یوشیدا در مصاحبه‌ای که با نشریه‌ی فایننشال تایمز داشته، گفته است: «در حال حاضر، باید بگویم که لازم است یک کنسول نسل بعد داشته باشیم.»

فایننشال تایمز می‌گوید پلی‌استیشن بعدی یک جهش بسیار بزرگ در مقایسه با پلی‌استیشن ۴ نخواهد بود.

در همین مقاله‌ی فایننشال تایمز درباره‌ی سونی، این نشریه هم‌چنین با استناد به منابع خود، می‌گوید که سونی مشغول ساخت یک تبلت برای استریم بازی‌ها روی آن است. با این حال، شاید به زودی این دستگاه سونی را نبینیم، چون استریم بازی‌ها هنوز چندان هم محبوب و بزرگ نشده است و زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی آن هم چندان فراهم نیست. از طرف دیگر، سونی هم‌چنین به دنبال همکاری بهتر بخش‌های سینما و بازی خود است.

مقاله‌ی منتشر شده هم‌چنین به دیدگاه سونی درباره‌ی تورنمنت‌های بازی و به طور کلی eSports می‌پردازد. طبق گفته‌ی فایننشال تایمز، سونی می‌خواهد حضور پررنگ‌تر و موقعیت بهتری در تورنمنت‌ها و مسابقات حرفه‌ای داشته باشد؛ طوری که سونی معتقد است که گسترش صنعت eSports روش مناسبی برای افزایش مخاطب بازی‌های ویدیویی است. بهبود نقش اجتماعی بازی‌های ویدیویی هم از دیگر اهداف آینده‌ی سونی است.

فایننشال تایمز درباره‌ی کنسول بعدی سونی هم کمی صحبت کرده است. این خبرگزاری می‌گوید که استودیوهای بازی‌سازی و شرکت‌هایی که از برنامه‌های سونی برای پلی‌استیشن بعدی مطلع هستند، به فایننشال تایمز گفته‌اند که پلی‌استیشن بعدی یک جهش بسیار بزرگ در مقایسه با پلی‌استیشن ۴ نخواهد بود؛ طوری که از نظر معماری و ساختار با دستگاه یکسانی طرف خواهیم شد.

اگر می‌خواهید درباره‌ی پلی‌استیشن ۵ و زمان عرضه و سخت‌افزار احتمالی آن بیشتر بدانید، حتما مقالات زیر را بخوانید.